تعداد بازدید خبر: 253
1397/06/21-10:01
کارلوس کی روش - سرمربی تیم ملی پس از برگزاری دیدار برابر ازبکستان با سایت رسمی فدراسیون گفتگو کرد

کی روش در ابتدا گفت: می دانم که به صورت رسمی سرمربی تيم ملی ایران نیستم، ولی به عنوان يک مربی وظیفه خود میدانم که توجه رئیس فدراسیون فوتبال، اعضای هیات رئیسه فدراسیون و مسئولين ورزش را به اين مسئله جلب کنم که ما می بایست بر حملاتی که به صورت سیستماتیک به سمت تیم ملی انجام می شود، نقطه پایانی را بگذاریم.
وی در ادامه تاکید کرد: می بایست جلوی اینگونه حملات سیستماتیک هم اکنون گرفته شود و من يکبار ديگر از ریاست و اعضای فدراسیون درخواست می کنم که از اينگونه حملات و صحبتها که در تلاش هستند میان نسل جوان ما به صورت سیستماتیک تفرقه بیاندازند جلوگیری کنند. همه مطلع هستیم که در شرایط دشواری نه تنها در تيم ملی بلکه در کشور هستیم و ما نیازی به اينگونه صحبتهای زشت و تمسخر آمیز نداریم و دقیقا در لحظه ای که نیاز به اتحاد بیشتر و در کنار هم بودن بیشتری داريم نباید اينگونه صحبتها و حرفها مطرح بشود. 
کی روش بیان کرد: مطرح کردن اينگونه صحبتها به هيچ عنوان قابل پذیرش نیست و هدف آن بازیکنان تیم ملی و خود تیم ملی فوتبال است که به هيچ عنوان قابل قبول و دارای وجاهت نیست. چراکه اينگونه شرایط به اين موضوع منتهی میشود که ما ریسک و احتمال اینکه بازیکنان بیشتری را از دست بدهیم و تیم ملی لطمه بخورد، بیشتر شده و شرایطی هم که برای بازیکنی مانند سردار آزمون بوجود آمده بايد حل شود. 
وی در ادامه اظهار داشت: اين یک مساله بسیار فوری، جدی و خطرناکی است برای اینکه اگر بخواهيم روحیه و اتحاد تيم ملی را حفظ کنیم، نبايد به اينگونه صحبتهای تفرقه آمیز و صحبتهایی که تنها برای بوجود آوردن دو دستگی و لطمه زدن به تیم ملی مطرح می شود، بی تفاوت باشیم. 
کی روش در پایان افزود: می دانم شايد برخی افراد بگويند که من پایم را فراتر از حوزه مسئولیتم می گذارم بخاطر اینکه در حال حاضر به صورت رسمی سرمربی تیم ملی ایران نیستم اما وقتی با افرادی که قصد دارند به صورت مستقیم به منافع تیم ملی ایران لطمه وارد می کنند مواجه می شويم، این امری کاملا غیر قابل قبول است.