تعداد بازدید خبر: 1609
1393/05/22-21:30
تیم ملی زیر 14سال عراق با برتری 3 بر صفر مقابل کره شمالی عنوان قهرمانی مسابقات فوتبال زیر14 سال آسیا را کسب کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، دیدار فینال مسابقات فوتبال زیر14 ساله های آسیا که از ساعت 18 با استقبال کم تماشاگران در ورزشگاه شهید حاج بابایی برگزار شد، با برتری 3 بر صفر عراقی ها به پایان رسید تا جام این مسابقات را با خود به کشورشان ببرند. محندعلی خدیم (دقایق 31 و 41) و محمدجلیل مظهر (دقیقه 56) برای عراق گلزنی کردند.
پس از پایان بازی بازیکنان کره شمالی در گوشه ای از زمین بازی به دلیل شکست گریه می کردند که سرمربی کره شمالی به محض دیدن این صحنه شاگردانش را در حلقه اتحاد جمع کرد و برای آنها صحبت کرد. 
در سوی دیگر تماشاگران عراق پرچم کشورشان را به اهتراز درآوردند و از روی سکوها با صدای بلند همراه بازیکنانشان که در داخل زمین بودند، به شادی پرداختند. 
لازم به ذکر است بین دو نیمه بازی لوح یادبودی از سوی مسئولان برگزاری ای اف سی به آیت اللهی جهت میزبانی مسابقات توسط ایران اهدا شد.
در انتهای این دیدار مراسم اختتامیه و اهدای جام با نظم و آرامش بسیار برگزار شد و طی آن ویندزور جان -معاون دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا هادی آیت اللهی –نایب رییس اول فدراسیون فوتبال و افتخاری –مدیرکل امور ورزش و جوانان استان همدان مدال تیم ها را به گردن بازیکنانشان آویختند.همچنین از داوران حاضر در فینال مسابقات با اهدای جوایزی اهدا شد.
لازم به ذکر است برترین های این مسابقات اعلام شدند و بر همین اساس صیف خالد شهیال-بازیکن شماره هشت عراق به عنوان برترین بازیکن مسابقات و محمد جلیل مظهر -بازیکن شماره 20 عراق به عنوان با ارزش ترین بازیکن این دوره از مسابقات را کسب کردند و عنوان آقای گلی مسابقات با اهدای نماد گلزن برتر مسابقات به محندعلی خدیم مهاجم تیم عراق با 6گل زده اعطا شد. این دوره از مسابقات عصر امروز به پایان رسید.