فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید: ۱۸۵۳
کد خبر: ۵۳۷۷
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴
به دنبال برگزاری دومین نشست کمیته بانوان آسیا؛
نایب رئیس سوم فدراسیون و عضو کمیته بانوان AFC در خصوص برگزاری دومین جلسه کمیته بانوان کنفدراسیون فوتبال آسیا توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، لیلا صوفی زاده در این باره عنوان کرد: دومین جلسه کمیته بانوان AFC  با حضور ویندزور جان و  اعضای این کمیته درباره موضوعات مربوط به مسابقات بانوان در کوالالامپور مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار شد.

وی در ادامه بیان کرد: یکی از مسائل مهمی که در این جلسه تصویب شد، افزایش تعداد تیم های بانوان در حضور در مسابقات مرحله نهایی آسیا که از هشت تیم به 12 تیم افزایش یافت. همچنین کشور هند به عنوان میزبان مرحله نهایی مسابقات آسیا انتخاب شد.

رئیس کمیته بانوان گفت:  در این نشست پس از بررسی مسابقات باشگاههای فوتبال زنان آسیا 2019 که به میزبانی کره جنوبی برگزار شد، مقرر گردید این مسابقات در سال 2020 با حضور 6 تیم، از سال 2021 تا 2022 با حضور هشت تیم و از سال 2023 تا 2024 با حضور 12 تیم برگزار شود. همچنین اعضای این کمیته اظهار امیدواری کردند که در سال 2025 تیم های شرکت کننده در این رقابتها به 16 تیم افزایش پیدا کند.

عضو کمیته بانوان کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه اضافه کرد: از مهمترین دلایل انتخاب هند می توان به شرایط اقتصادی و تجربه موفق هند در برگزاری فینال مسابقات بزرگسال، جوانان و همچنین میزبانی این کشور برای مسابقات جام جهانی زیر 17 سال بانوان 2020  اشاره کرد.

صوفی زاده در پایان اظهار داشت: در این جلسه زمان برگزاری مرحله نهایی مسابقات فوتبال زنان آسیا مشخص شد و مقرر شد این رقابتها با حضور 12 تیم  از 28 اکتبر لغایت 13 نوامبر 2022 به میزبانی هند برگزار شد که تا مسابقات جام جهانی 2022 قطر یک هفته فرصت هست و معتقدم اين زمان فرصت مناسبي براي دعوت و حضور مقامات فوتبال جهت ديدار اين بازيهاست است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
قاب خاطرات
گزارش تصویری
ویدئوها
آخرین اخبار
پربازدیدترین ها